Начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області, полковника Юрія Крошка звільнили з посади. Нині він – радник голови Національної поліції України.

Інформацію про звільнення Юрія Крошка Центру журналістських розслідувань «Сила правди» підтвердили у Департаменті комунікації Національної поліції України. 

Зараз обов’язки керівника волинської поліції виконує заступник начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області – начальник кримінальної поліції Михайло Сорока.

«Я підтверджую те, що Юрія Крошка перевели на посаду радника голови Національної поліції України, і що обов’язки начальника ГУНП у Волинській області виконує Михайло Сорока», – прокоментувала речниця Нацполіції Олена Бережна.

Водночас, причини такого рішення Олена Бережна не назвала.

Нагадаємо, 23 лютого 2024 року у соцмережах з’явилася інформація про обшуки Державного бюро розслідувань у кабінеті начальника Нацполіції у Волинській області Юрія Крошка. Наступного дня у телеграм-каналах опубілкували фото з обшуків, судячи з яких слідчі дії провели не лише на робочому місці головного поліцейського Волині, а й у його будинку на Житомирщині. Також йшлося про те, що Крошка затримали й підозрюють у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Втім, того ж дня речниця поліції Волині Ольга Бузулук повідомила, що інформація про затримання не відповідає дійсності. Досі він продовжував виконувати обов’язки керівника поліції області.

Державне бюро розслідувань досі розслідує кримінальне провадження, в якому фігурує Юрій Крошко. Ні поліція, ні ДБР справу не коментують і жодних деталей не розголошують.

До слова, попередника Юрія Крошка – Петра Шпигу у 2020 році теж звільнили шляхом переведення з посади керівника поліції у Волинській області на іншу посаду. Шпига тоді став помічником голови відділу аналізу управління аналізу та координації Департаменту забезпечення діяльності голови Національної поліції України. Це трапилося у лютому 2020 року. Втім, радником він попрацював лише до липня 2020 року, після чого звільнився із правоохоронних органів.