3 травня на Волинь прибув перший евакуаційний поїзд із Донецької області. З Покровська, що за 25 кілометрів від лінії зіткнення, прибули 53 людини. 30 із них — діти

Про це Суспільному розповіла директорка департаменту Волинської облдержадміністрації Оксана Гобод.

Зазначається, що частина людей евакуювалися цілою сім’єю, у декого вдома ще залишилися рідні.

Евакуаційний поїзд на Волині зустрічали медики, волонтери, рятувальники, психологи та правоохоронці.

«Будинок в мене залишився, ще садити почали, все там залишилось. Все, що наживали, що збирали роками по крупицях», - каже Тамара з Покровська.

Катерина Московцева — з Дружківки. Її чоловік працює шахтарем, вона — освітянкою. Подружжя має 13-річного сина. Під час одного з обстрілів, каже жінка, їх будинок лишився частково зруйнованим.

«Приліт і в нас пошкоджене майно, тому ми вирішили евакуюватися. Спокою і мирного життя хочеться, хочеться не здригатися від кожного гучного звуку. Тому що звуки ці гучні – вони постійно», — ділиться Катерина Московцева.

Як зазначила директорка департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної адміністрації Оксана Гобод, евакуаційні потяги з Донеччини Волинь прийматиме протягом травня.

Людей поселять на одній із баз відпочинку, де вони усі разом житимуть протягом місяця.

Червоний Хрест і релігійні громади підготували для переселенців речі першої необхідності, зокрема, засоби гігієни і їжу, сказала в коментарі начальниця районної військової адміністрації Ольга Черен.

Протягом місяця місцева влада також планує підшукати родини, які зможуть прийняти переселенців у себе вдома.