5 травня 2023 року в бою з окупантами загинув мужній воїн української держави, молодий, відважний солдат, житель міста Каменя-Каширського – Соловей Станіслав Сергійович.

Про це розповіли на фейсбук-сторінці громади.

Життя бійця трагічно обірвалося під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Первомайське Покровського району Донецької області. 

«Щиро скорбимо разом із родиною. Пам'ятаймо завжди людей, завдяки яким маємо можливість жити під українським небом, планувати майбутнє та виборювати нашу вистраждану перемогу», - йдеться у дописі.

Як розповідали рідні у петиції  щодо присвоєння воїну Станіславу звання Героя Україні і яка, до речі, набрала необхідну кількість голосів, а нині перебуває на розгляді у президента, чоловік завжди, навчався, розвивався, постійно удосконалюючи свої знання та навички.

"Його жага до знань та праця над собою дала йому можливість самотужки опанувати професії у різних сферах: ІТ, широко профільного будівництва, електрики, машинобудівництва, виробів по дереву, меблів, кованих виробів, ремонту електроприладів та інструментів, промислового альпінізму. Йому завжди вдавалося легко знаходити підхід до різних людей, несучи у своєму серці та житті світло людяності, добра, поваги, віри, надії, любові до усього живого", - розповіли рідні Героя.

Усі хто знав Станіслава, також побратими, відгукуються про нього як про совісну, відповідальну, благородну, мужню, добру, мудру людину, справжнього патріота, відзначають його, як людину високих моральних цінностей.

«Бувши з ним і біля нього, було якесь таке непояснене комфортне відчуття повної захищеності. Про таких говорять – це ЦВІТ НАЦІЇ. Він говорив: «Хочу прожити життя так, щоб ніколи не відчувати болі від докорів сумління, бо все (у нашому світі) починається з кожного з нас і добро, і зло. І головне в житті – завжди та всюди залишатися Людиною», - зазначає Станіслав Хомулко.

Станіслав з початком повномасштабного вторгнення рф згуртував людей, щоб допомагати захисникам та волонтерам. Став на облік у військкоматі та інтенсивно волонтерив з усією родиною. Та коли доля поставила його перед вибором, він прийняв єдине, рішуче, відповідальне рішення.

Станіслав не зрадив ані собі, ані рідним, ані своєму народу і пішов на фронт зі словами: «Це моє свідоме рішення, прийміть його. Я не можу по іншому, бо це буду не «Я». Зрозумійте, я вірю в те, що там я більше зможу допомогти, щоб швидше перемогти цих нелюдів. У нас все буде добре!»

З 2 лютого 2023 року він вступив до лав ЗСУ для виконання бойових завдань для забезпечення відсічі збройної агресії ЗС рф на Донецькому напрямку. Оскільки в одному з населених пунктів противник здійснив спробу штурму наших передових позицій, солдат Соловей Станіслав Сергійович, перебуваючи ще у складі резерву, зайшов на дану позицію для підсилення, і в результаті ведення бою та інтенсивних обстрілів 14 лютого отримав поранення. Але наступальні дії були безрезультатними та просування противника було зупинено.

Після кількаденної реабілітації Станіслав продовжив виконання бойових завдань. У березні на одному з напрямків ворогу вдалося прорвати оборону та просунутися на важливій ділянці, що спричинило створення загрози виходу противника у фланг нашим військам. Для недопущення цього, було сформовано зведений підрозділ, у складі якого наш Герой виконував завдання, зайнявши позиції.

В період з 2 травня, протягом кількох діб було відбито всі спроби штурмових дій противника в напрямку даної позиції. Але під час відбиття штурмових дій Соловей Станіслав отримав поранення несумісні з життям, його подвиг зберіг десятки й навіть сотні життів.

У загиблого залишились два люблячих менших брата, для яких Станіслав був найкращим і братом, і другом, і батьком, і наставником. Залишилась скошена горем мама, у якої нелюди вкрали сенс життя, вигризли частину серця, яке до останнього подиху буде кровоточити та дружина, яка вже після загибелі чоловіка народила сина.

Вічна і світла пам'ять Герою, низький уклін!