У поліції Волині запрацював спеціалізований Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Про це повідомили у ГУ Нацполіції Волині.

Прийом родичів зниклих осіб і тих, що потрапили в полон, здійснюватиметься щосереди та щоп’ятниці з 14.00 до 17.00 год. за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 11, приміщення ГУНП у Волинській області.

Крім того, отримати консультацію фахівців Центру можна щоденно з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00 год. за номерами телефонів: +38 (068)3374130, +38 (095)2223701, +380 (73) 406 53 24.

Як розповів заступник начальника слідчого управління ГУНП у Волинській області Максим Новицький, до складу Центру входять фахівці різних служб: окрім органів досудового розслідування, сюди включені спеціалізовані співробітники - оперативні працівники карного розшуку, оперативно-технічних служб, кіберполіції, кримінального аналізу тощо.

Також на базі ГУНП у Волинській області діє лабораторія зі встановлення ДНК-профілів людей, де спеціалісти-криміналісти мають можливість відбирати біологічні матеріали та за допомогою приладу ANDE-6C за 90 хвилин встановити результати чотирьох або п’яти зразків.

Загалом фахівці Центру допоможуть рідним та близьким зниклих безвісти на війні або тим, що потрапили в полон, дізнатись:

  • який алгоритм дій родичів під час отримання ними інформації про безвісне зникнення, полон чи загибель громадян за особливих обставин;
  • інформацію про номер кримінального провадження за фактом безвісного зникнення чи полону громадян; підрозділ ГУНП у Волинській області, в якому воно зареєстроване, стан досудового розслідування й проведених оперативно-розшукових заходів;
  • інформацію про підрозділ (дані слідчого), до якого скероване кримінальне провадження після зміни у ньому підслідності;
  • інформацію про стан виконання та результати призначених судових молекулярно-генетичних експертиз щодо родичів зниклих громадян.

У Нацполіції зазначають: «Якщо вам відомі факти безвісного зникнення громадян, їх викрадення або перебування/взяття у полон, негайно звертайтесь до найближчого підрозділу поліції із відповідною заявою. У кожному підрозділі є фахівці, які безпосередньо займаються цим напрямком роботи та допоможуть вам».

Центр взаємодіє із уповноваженим МВС України з питань розшуку безвісти зниклих осіб та іншими громадськими і волонтерськими організаціями. 

Фото: ГУ Нацполіції Волині