Відомий нейрохірург з Луцька Михайло Ловга поділився історією порятунку 7-річного хлопчика, якому робив складну операцію.

Про пацієнта на ім’я Артур лікар розповів на своїй фейсбук-сторінці, - пише ВСН.

«Сьогодні на прийомі Артур, якому минулого місяця виповнилось 14 років, а позаминулого місяця минуло 7 років з часу однієї з перших (зараз більше сотні) проведених ендоскопічних втручань - ендоскопічної тривентрикулостомії (ETV)», - пише Михайло Ловга.

Лікар зазначає, що мама хлопчика із заплаканими очима уважно вслуховувалась в кожне слово, кожну деталь майбутньої операції. Боялася, власне, як і сам лікар.

«Я тоді теж боявся цієї операції, бо почувався ніби і готовим, але якось не до кінця, бо сильно повчитись деталям тоді не було де, а перший навчальний закордонний курс по цій тематиці я пройшов в січні 2018-го року.

Хоча на момент проведення операції я знав ну справді багато про технічні моменти втручання і якраз зібрав з допомогою благодійників усе необхідне обладнання, страхи таки залишались», - підкреслює лікар.

Мама довірилась. Нейрохірургу асистували лікар-хірург Дородних І.Л., операційна сестра Крат І.В. та анестезіолог Радчук Ю.О. За словами Михайла Ловги, все пройшло чітко по кроках, «навіть можна сказати ідеально».

«І хоча тоді невтішний діагноз гліома пінеальної ділянки (тектум-гліома) разом з оклюзійною величезною гідроцефалією звучали як вирок, зараз ми бачимо, що такий діагноз, при вміло проведеному втручанні, дає можливість жити дитині повноцінним життям і без обмежень.
Дякую мамі Артура і усім іншим батькам за довіру найдорожчих, уже протягом багатьох років! Дякую своїй потужній команді за постійні «24/7». І дякуємо усі воїнам ЗСУ за можливість мати творчі хвильки і робити свою роботу!» - додає лікар.