Руслан Хомич, власник фермерського господарства «Лебедія», одного з найбільших на Волині, вже понад 10 років торгує яйцями та гусенятами від гусок данської породи Легарт.

Тільки одне їх яйце коштує до 40 грн, а фермер продавав за тиждень до 7-8 тис таких яєць. Проте від травня торгівля фактично припинилась і птахівник почав втрачати до півмільйона гривень щомісяця, пише ВолиньPost.

Річ у тому, що через регулярні вимкнення світла, стало неможливо постійно підтримувати роботу великої кількості інкубаторів, тож пташенята почали гинути, а яйця стали псуватись.

Мені товариш подзвонив і сказав, що він за 2 години вимкнення світла спалив 150 л дизельного палива. Це край не вигідно економічно. Ми не витягнем. Тому вирішили не робити закладки яєць, оскільки за 2 години ембріон в яйці помирає, — розповів Руслан Хомич, керівник ФГ «Лебедія» GreenPost.

За словами Руслана Хомича, на наступний рік будуть значно скорочувати поголів’я та припиняти взагалі закладку в інкубатори. Також ймовірно на Волині значно скоротиться кількість гусячих ферм.

Наразі подібні проблеми мають практично всі птахогосподарства України, отже поголівʼя свійських птахів продовжить різко скорочуватись.