У четвер, 1 серпня, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН), відкрило в Луцьку фотовиставку, що висвітлює три десятиліття його роботи з людьми, переміщеними або постраждалими внаслідок війни в Україні. 

Про це повідомили на сторінці ВСН.

Експозиція включає 30 фотографій, що відображають ключові віхи 30-річної діяльності УВКБ ООН в Україні: від підтримки репатріації кримських татар у 1990-х роках до допомоги тим, хто був переміщений через повномасштабну війну. Виставку можна відвідати безкоштовно до 10 серпня у бібліотеці імені Олени Пчілки, що на вулиці Шопена, 11. Графік роботи: 10:00–19:00 (субота–четвер).

«Протягом останніх трьох десятиліть УВКБ ООН допомагало зберігати надію та стійкість, надаючи послуги захисту та гуманітарну допомогу мільйонам переміщених людей. За допомогою цих потужних світлин ми вшановуємо силу та мужність тих, хто був змушений покинути домівки в пошуках безпеки, а також віддаємо належне теплому прийому й підтримці, яку вони отримали від української влади, громад та представників громадянського суспільства», — розповів під час відкриття виставки керівник Львівського польового офісу УВКБ ООН Омед Аюб. 

Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА Оксана Гобод подякувала за 30-річну співпрацю, завдяки якій вдається не лише забезпечити базові потреби людей, а й інтегрувати їх у нові громади. Також є тісна взаємодія під час прийому на Волині евакуаційних поїздів.

Відвідувачі фотовиставки зможуть послухати аудіоісторії людей, яких УВКБ ООН підтримувало протягом останніх 30 років, а також розповіді Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді та посла доброї волі УВКБ ООН американського актора Бена Стіллера. Ці історії з перших вуст дають уявлення про стійкість і мужність тих, хто був змушений покинути свої домівки.

Фото: vsn.ua