На Волині літаками розкидають приманки для диких звірів із вакциною від сказу. Авіація працюватиме декілька днів, доки не охопить усі заплановані площі.

Про це розповів Суспільному начальник відділу управління Держпродспоживслужби області Сергій Войтюк.

До робіт залучили чотири літаки АН-2 з Вінниччини. Вони здіймаються у повітря на аеродромі, що в селі Радовичі Ковельського району. Цього ранку, через погані погодні умови, із чотирьох літаків вилетів один.

В літаки вантажать коробки з вакциною від сказу, які викидатимуть на запланованих ділянках. Представник Укрветпромпостачу, фірми-виробника препарату, Роман Гунарі каже, що на квадратний кілометр скидають 25 приманок.

Є приманка, яка складається з м’ясокосного борошна, всередині – блістер, який заповнений вакциною. Коли лисиця знаходить цей кубик, він має запах, вона прокушує його, вакцина потрапляє їй на слизову оболонку, – пояснює Роман Гунарі.

Протягом жовтня в ареали проживання диких хижаків потрапить 430 тисяч доз вакцини від сказу. Авіація розкидає її на площі 17 тисяч гектарів, – розповів Сергій Войтюк. З його слів, в області цього року зафіксували 17 випадків захворювання тварин сказом. «Це по 6 випадків лисиці і собаки, 3 випадки – коти і 2 випадки – велика рогата хвороба», – додає начальник відділу управління Держпродспоживслужби.

Після завершення робіт на Волині авіація розкидатиме вакцину також на Рівненщині.