З першого листопада на Волині розпочинається заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до нерестової заборони 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Волинського рибоохоронного патруля.

З метою збереження риби у зимовий період, Волинський рибоохоронний патруль видав наказ, в якому зазначені координати водойм, на яких вводиться заборона. Крім того, створено карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями.

У цей період любительська риболовля дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям. При цьому, дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впровадили платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, штраф – до 170 гривень. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову – ч. 4 ст. 85 КУпАП, штраф – до 680 гривень.

Крім штрафу, нараховуються збитки за кожну виловлену рибину відповідно до такс: сом – 5 117 гривень, сазан – 3 706 гривень, товстолоб – 3 638 гривень, судак – 3 587 гривень, білий амур – 3 553 гривень, щука – 3 468 гривень, окунь – 3 162, лящ – 1 649 гривень, карась сріблястий – 1 581 гривень, тарань (плітка), краснопірка, плоскирка – 1 564 гривень, рак – 3 332 гривень та інші.

Також відповідно до п. 4.11. Правил рибальства існують мінімальні розміри риб і водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями. Так, мінімальний розмір дозволеного для вилову сома становить 70 см, судака – 40 см, сазана і щуки – по 35 см, ляща – 32 см, білизни – 30 см, головня – 24 см, синця – 22 см, лина – 20 см, плітки – 18 см, рака – 10 см та інші.

Залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом). Дана стаття передбачає штраф від 17 000 до 85 000 гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Довідково

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники, знижується частота серцевих скорочень. В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.