Члени міськвиконкому Луцької міськради погодили проєкт програми «Впровадження міжнародного проєкту «Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді», аби можна було профінансувати заплановані заходи.

Відповідне рішення вони ухвалили під час засідання 3 листопада, пише ІА Волинські новини.

Як нагадала начальниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Вікторія Гомонець, Луцька міська рада виграла грант на понад 244 тисячі євро на обладнання для очищення фільтрату на сміттєвому полігоні у Брищі.

Проєкт називається «Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді».

У рамках зазначеного проєкту передбачається закупівля та встановлення обладнання для очищення фільтрату на полігоні для збору твердих побутових відходів у Брищі, закупівля та встановлення в місцевих навчальних закладах компостерів для утилізації органічних відходів, розробка концепції управління органічними відходами, а також проведення заходів промоційного характеру, які мають на меті підвищити рівень обізнаності та екологічної свідомості жителів Луцької ТГ, зокрема, мешканців приватних будинків, школярів та інших зацікавлених осіб щодо важливості правильного поводження з органічними відходами та користі від компостування.

Донором проєкту виступило Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, яке представлене Engagement Globalg GmbH / Сервісною службою «Міста в єдиному світі». Головний партнер – адміністрація краю Ліппе (ФРН). Бюджет проєкту – 310 500,89 євро, серед яких грантові кошти складають 244 170,89 євро. Разом з тим, внесок Луцької територіальної громади має становити 66 330,00 євро (2,284 мільйона гривень відповідно до курсу 1 євро = 34,4480 гривень). Термін реалізації проєкту: з 15 березня 2021 по 30 квітня 2023 року.

Як зазначив Луцький міський голова Ігор Поліщук, обладнання для очищення фільтрату дасть можливість покращити екологію на території сіл, прилеглих до сміттєзвалища у Брищі, адже не дозволить потрапляти у ґрунт рідким речовинам, які утворюються від органічних відходів.