Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Луцький художник Андрій Присяжнюк креативно розмалював графіті вагон поїзда «Укрзалізниці». І хоча він робив це у рамках мистецької акції, вагон, прикрашений його роботою, і досі їздить Україною.
Журналістам ІА «Конкурент» Андрій розповів про цей проект.
Вагон був частиною першого в Європі арт-потягу ГогольTrain2021. Його в Україні запустили організатори популярного мистецького фестивалю ГогольFest. До складу поїзда входять десять вагонів, розфарбованих у стилі стрит-арту. На відміну від типових фестивальних потягів, ГогольTrain не просто чартер до фестивальної локації, а сам по собі івент і культурне явище на колесах. Пасажири – учасники фестивалю, серед яких музиканти, артисти, режисери, художники, митці, культурні та громадські діячі, фахівці креативних індустрій. Вперше поїзд вийшов на рейс у 2019 році. Цьогоріч він здійснив шість рейсів на популярні культурні події України. Перший рейс арт-потягу ГОГОЛЬTrain2021 Київ-Одеса-Київ присвятили пам'яті художника Олександра Ройтбурда.
За словами Андрія Присяжнюка, долучитися до розмальовування одного боку вагону йому запропонував митець Олександр Нікітюк, який був куратором ГогольTrain. Цього року розписали сім вагонів.
Ця робота – без назви. Вона є абстрактною композицією, яку я робив без ескізу та підготовки. Це рефлексія на середовище, в якому я опинився на час реалізації проекту (місто, люди, атмосфера, умови). Кольорові рішення були спонтанними та відповідають моєму настрою та відчуттю того, що відбувалося навколо. Працював з формами та композицією таким чином, щоб обіграти наявні елементи формату», – пояснює художник.
І хоча фестивалі, на які їхав славнозвісний поїзд, закінчилися, вагон, який розмалював лучанин, досі продовжує курсувати Україною. Андрій каже, йому подобається, коли зовні вагони такі незвичайні, але на думку художника, було би краще, якби всередині вони були чисті і комфортні.
©2024 uaGit
Коментарі