Наразі фактично всі нові випадки захворюваності на коронавірус викликані штамом «Дельта». Однак у зв’язку з високою швидкістю поширення нового штаму COVID-19 «Омікрон» Волинь і Україна в цілому готуються до його появи на наших територіях.

Про це йшлося на брифінгу Волинської ОДА щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції та стану кампанії вакцинації проти COVID-19 у Волинській області, пише ІА Волинські новини.

Заступниця генерального директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Дудковська інформувала, що впродовж останніх трьох тижнів в Україні спостерігається спад захворюваності на коронавірус. Це може свідчити про те, що країна виходить з піку чергової хвилі. Однак, як наголосила посадовиця, ризик відновлення високого рівня захворюваності залишається високим, зокрема, через нові варіанти вірусу, повторні спалахи в Європи та сезонний період захворюваності на грип і ГРВІ.

На слуху зараз новий штам вірусу «Омікрон», який зафіксували в ПАР і країнах, що межують із нею. Для нього характерними є більш швидкий процес передачі й зараження, важкий перебіг. Також він викликає в людей тривожність. За наявними даними ВООЗ, збудник може мати до 30 мутацій. Тому ми повинні готуватися до можливих нових підйомів рівня захворюваності, – сказала Лариса Дудковська.

Додала, що «Омікрон» уже виявили у Бельгії та Ізраїлі.

Наразі випадків виявлення «Омікрону» на Волині не зареєстровано, в цілому в Україні також. Але швидкість поширення захворюваності на коронавірус, викликаної саме цим варіантом вірусу, досить висока – маємо такі дані щодо ситуації в ПАР і сусідніх із нею країнах. Ми проводимо ідентифікацію зразків і визначаємо, який штам є збудником захворювання. Наразі найбільше – 99% – виявляємо штам «Дельта». Але Україна, як і Волинь зокрема, готується до появи «Омікрону». Ми продовжуємо спостерігати за ситуацією, – наголосила Лариса Дудковська.

Вона розповіла, що Волинська область продовжує залишатися в червоній зоні за кількома показниками, зокрема за коефіцієнтом виявлення нових випадків (24,4% при нормі у 20%) та за рівнем госпіталізації (від 64 до 73% при нормі у 60%). Окрім того, на Волині перевищено середні в країні показники рівня захворюваності. Поки більшість областей фіксують показник у межах 300-400 на 100 тисяч населення, на Волині він становить понад 600 на 100 тисяч населення.

Водночас стабілізується ситуація з завантаженістю ліжок із киснем – 48-54% при нормі не більш як 65%.

Лариса Дудковська повідомила, що показник позитивних результатів ПЛР-тестів на присутність коронавірусу в області становить близько 40%.