16 червня 2020 року виконавчим комітетом Луцької міської ради було прийнято 11 рішень про демонтаж незаконно розміщених тимчасових споруд – торгових кіосків на вул. Замковій, які відносились до ринку «Центральний» (права частина).

Про це пише пресслужба департаменту муніципальної варти.

За словами мунварти, двоє підприємців погодились демонтувати свої кіоски добровільно. Шестеро власників кіосків звернулись до суду щодо скасування рішень виконкому про демонтаж.

 Департаментом муніципальної варти та виконавчим комітетом міської ради було виграно усі шість судових справ у суді першої інстанції, а саме щодо:

  • кіоску підприємця Яремчука В.П.
  • кіоску підприємця Гаврилюка В.С.
  • кіоску підприємця Кордолевського Б.А.
  • кіоску підприємця Давиденкова С.М.
  • кіоску підприємця Вавричука В.П. 
  • кіоску підприємця Шпичак Т.І.

 На ці рішення підприємцями було подано апеляційні скарги. Нині чотири скарги залишили без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду без змін, дві справи перебувають на апеляційному розгляді.

Судовими рішеннями було встановлено, що позивачі (підприємці) не надали правовстановлюючих та дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд та доказів правомірного користування земельною ділянкою, яка перебуває у комунальній власності, на якій розміщені тимчасові споруди. Таким чином, рішення виконавчого комітету прийняті 12.06.2020 про демонтаж тимчасових споруд є законними, а самі тимчасові споруди знаходяться на земельній ділянці комунальної власності без жодних дозвільних документів.

Муніципали пишуть, що для багатьох підприємців в червні 2020 року головним аргументом було те, що саме суд має вирішувати законно чи незаконно стоять кіоски.

Проте, програвши суди, власники тимчасових споруд не поспішають виконувати законні рішення виконкому міської ради про демонтаж, провокуючи в подальшому нові конфлікти.У разі нездійснення власниками тимчасових споруд на вул. Замковій до 15 березня добровільного демонтажу, департаментом муніципальної варти вже скоро будуть проводитись заходи щодо примусового демонтажу.