Вночі теж потрібно перевіряти «на цукор». ГО «Об’єднання батьків дітей, хворих на цукровий діабет, «Інсулін» створить «школу» для дорослих в Луцьку.
Про це в студії ГІТ розповіли діамами: Алла Мудрик – голова громадської організації та учасниця Оксана Гриневич.
Коли донечка потрапила до реанімації, була в комі дві доби, не давали нам ніяких прогнозів. Я не знаю, де в мене взялися сили це пережити. Нам сказали, що це діабет. Вдома із хворобою ти сам на сам, до лікаря ж не звертатимешся за кожним виміром цукру, розповідає Алла Мудрик.
"Ми плануємо влаштувати школу для батьків, яких із учасниками нашої організації об'єднує діагноз дітей. Ділитися досвідом, допомагати одне одному психологічно важливо" – Запевняють жінки в розмові з ведучою Ярославою Савош.
Оксана Гриневич наголошує, що коли тільки виявляють діабет у дитини, доводиться багато вчити. Як би важко не було, з цією хворобою можна жити повним життям, а завдяки конкретним знанням, це легше. Збиратися можна раз на тиждень, тем для маленьких лекцій вистачає. Передбачаємо, що буде і формат, коли нас запитуватимуть, а ми відповідатимемо. Так, у поліклініці вчать колоти інсулін, це все одно на початках важко. Що краще вранці їсти, а чим обідати. Продукти мають значення.
У середньому вміст вуглеводів у забезпеченні енергетичних потреб повинен складати ≈45 %, та якщо вони походять із продуктів із низьким глікемічним індексом (ГІ) та високим вмістом клітковини, їх споживання може становити навіть 60 % калорійності дієти. Особи з дуже високою фізичною активністю мають збільшену енергетичну потребу, в той час як в осіб із низькою фізичною активністю прийом калорій вуглеводного походження може бути нижчим.
Багато хто думає, що солодкого не можна зовсім, але навпаки є випадки, коли воно життєво необхідне. От як вчасно зорієнтуватися, досвідченіші батьки можуть навчити інших.
Симптоми гіпоглікемії нівелюються вживанням продукту, що містить швидкі вуглеводи.
Є система безперервного моніторингу цукру, коли пальчик колоти для перевірки можна 1-2 на день. Коли в нас її не було, то ми кололи пальчик 10-20 разів щоденно. Є програми-новинки, це полегшує контроль. Наприклад, дитина перебуває в садочку, а ви на смартфоні можете переглядати, який у неї рівень цукру, інформація оновлюється щоп’ять хвилин.
Скріншот із телефона Алли Мудрик:
Інсулін — гормон пептидної природи, що утворюється у бета-клітинах острівців Лангерганса підшлункової залози. Впливає на багато аспектів обміну речовин практично у всіх тканинах. Основна дія інсуліну полягає в зниженні концентрації глюкози в крові.
Раптове виснаження секреторних резервів β-клітин підшлункової залози у дітей і молоді є причиною гострого початку захворювання (кетоацидоз та кетоацидотична кома) та лабільного перебігу ЦД, що пришвидшує розвиток хронічних ускладнень (можуть з'являтись вже через 5 років від початку хвороби), серед яких нефропатії, ангіопатії очей. Людям із цим діагнозом необхідно контролювати і підтримувати належний рівень цукру крові та глікозильованого гемоглобіну (НвА1с).
Діабет першого типу найчастіше діагностується у віці до 20 років. Зумовлений руйнуванням β-клітин підшлункової залози аутоімунним процесом, індукованим дією тригерних (пов’язаних із середовищем) факторів у осіб із генетичною схильністю.
Міністерство охорони здоров’я України ініціювало перехід програми реімбурсації інсулінів від фінансування через регіональну субвенцію до централізованого фінансування. З першого липня 2021 такі групи населення як вагітні, студенти до 25 років та пацієнти із погіршенням зору, втратять змогу отримувати сучасний тип інсуліну за державні кошти. Таблиця з докладнішою інформацією: натисніть сюди.
Як повідомив очільник НСЗУ Андрій Віленський: «...Необхідність змін та встановлення чітких і зрозумілих правил програми реімбурсації як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб'юторів інсуліну є очевидною. Саме тому в процесі підготовки до реімбурсації МОЗ разом з НСЗУ та експертами напрацювали рішення та ініціює зміни у чинні нормативно-правові акти. Зокрема пропонуються зміни у модель ціноутворення препаратів інсуліну і категоризацію пацієнтів, які потребують цих препаратів. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки».
В етері Громадського Інтерактивного Телебачення говоримо про програму «Доступні ліки» від Міністерства охорони здоров'я України. Пояснює для глядачів ГІТу – державна експертка МОЗ України Інна Масленчук.
Електронні рецепти на лікарські засоби, які підлягатимуть реімбурсації за ПМГ, виписуватимуться лікарями, які надають первинну медичну допомогу, окрім:
Алгоритм діагностики діабету
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі