В Україні не планують впроваджувати додаткових обмежень на великодні свята. Проте продовжують діяти карантинні правила, які наразі затверджені у регіонах. Крім того, представники влади зустрілися з духовенством, щоб обговорити умови проведення богослужінь та обрядів у цей період.

Про таку ініціативу розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 27 квітня, пише Українська правда. Життя.

Ми будемо жити в тих умовах та з тими обмеженнями і правилами, які існують у нас в країні сьогодні. Проте, щоб уникнути сплеску захворюваності після Великодня, Кабінетом міністрів було проведено зустріч з Радою церков та релігійних організацій. На ній урядовці та духовенство обговорили дотримання карантинних заходів, – розповів Степанов.

За словами міністра, вони дійшли згоди щодо таких умов:

  • зменшення тривалості богослужінь, але збільшення їхньої кількості;
  • постійного відкритих дверей храмів і церков;
  • тимчасової заборони фізичного контакту при здійсненні обрядів – поцілунки хрестів, ікон, святинь.

Крім того, духовенство підтримало рекомендацію, щодо участі в обрядах та богослужіннях лише одного члена родини.

«Важливо максимально виключити можливість відвідування служби людьми похилого віку та тими, хто має хронічні захворювання», – додав Степанов.

У відомстві також наголошують на важливості використання захисних засобів, навіть під час освячення їжі.

«На богослужіннях та освяченнях їжі, не залежно від того, де вони будуть відбуватися – всередині храму чи на подвір'ї, потрібно обов'язково одягати маску», – нагадує очільник МОЗ.