Рівненський міський суд присудив 877 тисяч гривень компенсації колишньому прокурору, якого виправдали від звинувачень в одержанні хабаря.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 14 квітня.

У 2011 році суддя Ківерцівського суду і місцевий прокурор були звинувачені в отриманні 5 500 доларів за умовне покарання у справі про зґвалтування і пограбування неповнолітньої.

У суді потерпіла змінила показання і сказала, що її не ґвалтували і вона обмовила підсудних. Прокурор начебто узяв гроші за те, що дав вказівку підлеглому виключити із обвинувачення ст.152 КК про зґвалтування. Працівники СБУ пакунок з грошима вилучили при обшуку в котельні, куди зайшов прокурор, нібито шукаючи свого водія та машину.

Суддя і прокурор провину не визнали, пояснювали, що причиною всьому була зміна позиції потерпілої. Суддя розповіла, що родич підсудного приходив до неї шість разів і переконував, що справу сфальсифіковано. У підсумку цей родич і став заявником. У суді він показав, що суддя відмовилась брати гроші, кажучи, що без прокурора нічого не вирішить. Він зробив висновок, що суддя і прокурор домовились між собою. Заявник визнав, що хотів, щоб при викритті хабара настали негативні наслідки для судді чи прокурора.

У 2016 році суд виносив вирок у цій справі, визнавши винним прокурора і виправдавши суддю. Прокурора засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна і взяли під варту. Через чотири місяці вирок скасували, обвинуваченого відпустили під заставу і справа слухалася повторно.

У травні 2019-го обох обвинувачених виправдали, визнавши провокацію злочину. Вирок підтвердила апеляція і Верховний суд. Виправдана суддя до сьогодні працює на посаді. Прокурора у зв’язку з подіями звільнили.

Колишній прокурор звернувся до суду про стягнення компенсації. Свої моральні страждання він оцінив у 10 мільйонів гривень.

Суд визнав, що чоловік незаконно перебував під слідством та судом з 14 грудня 2011 року по 31 жовтня 2019 року (день набуття вироком законної сили), тобто 94 місяців і 17 днів.

Мінімальна моральна компенсація за такий строк становить 567 тисяч гривень. Однак суд може збільшити суму, врахувавши обставини справи. Так, позивач утримувався під вартою близько 5,5 місяців і не міг спілкуватися з членами сім`ї, дітьми, родичами. З огляду на тривалість справи і ступінь страждань чоловіку присудили 617 тисяч гривень. Крім того, стягується 260 тисяч витрат на адвокатів – суму, яка підтверджувалась договорами, розрахунками і квитанціями.

Це рішення про виплату компенсації ще не вступило в дію і може бути оскаржене в апеляції.