Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
На Волині розпочався сезон заготівлі березового соку. У Цуманському лісовому господарстві цієї весни планують зібрати понад 50 тонн напою.
Як правильно «точити» сік та консервувати його, - дізнавались кореспонденти Суспільного.
Щоб мати хороший врожай березового соку лісничі дотримуються певної процедури: зрубують кору і роблять засічку.
«Від глибини отвору більше соку йти не буде. Нам не цікаво продірявлювати березу», - каже в.о. головного лісничого Берестянського лісництва Василь Дорошук.
Крапля за краплею березовий сік стікає у 3-літрові банки.
За ранок з кожного дерева набігло по шість літрів, - розповідає Сергій Охочий, лісничий Берестянського лісництва. Березовий сік, який заготовляють в Берестянському лісі, йде на експорт. Зі слів лісничого Василя Дорошука, його постачають до Ізраїлю, Канади та Німеччини.
Цього року в лісництві очікують хорошого врожаю березового соку, адже протягом кількох місяців були рясні опади. На цукристість соку та його якість впливає погода. Якщо йде дощ, то потрапляє в банку і сік вже нечистий, - розповідає «знавець справи» Ростислав Подзюбанчук. Чоловік вже 30 років кожної весни заготовляє березовий сік.
Господиня Галина Гуменюк знає понад десяток рецептів консервування березового соку. Каже, якщо хочете кисленький, то можна до соку додати запареного ячменю. Такий сік люблять старші чоловіки, - розповідає жінка. Нині популярністю користується більш солодкий березовий сік. Щоб не зірвало банку, жінка додає до консервації лимон, для смаку - апельсин, стакан цукру та все заливає окропом.
Березовий сік містить залізо, натрій, магній та вітаміни В і С, - говорить сімейна лікарка Ірина Андрійчишина. Каже: людям з сечокам'яною, жовчнокам'яною хворобою та цукровим діабетом варто споживати березовий сік в помірних кількостях.
©2024 uaGit
Коментарі