Задля охоплення більшої кількості щеплених українців МОЗ паралельно з мобільними бригадами і пунктами щеплень запускає вакцинальні центри, які діятимуть на вихідних.

Про це заявив заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час розмови із журналістами 15 травня, - передає ТСН.

«Ми зараз ще запустимо на вихідних вакцинальні центри. Алгоритм для вакцинальних центрів був затверджений цієї п’ятниці оперативним штабом. Ми його розіслали на ОДА. Розуміємо, що одразу вакцинальні центри не відкриються. Потихеньку будемо починати з міст-мільйонників. У понеділок-вівторок отримаємо перші регіони, які скажуть, що готові», - розповів Віктор Ляшко.

У МОЗ очікують, що перші вакцинальні центри запрацюють у Києві та Львові, бо попередні домовленості з цими містами є.

«Вакцинальні центри будуть відкриті на 20-30 осіб. Залежно від того, яку локацію обере місцева влада. Локація-це велика площа: Виставковий центр, Палац спорту, стадіон. Без різниці що, головне, щоб була велика площа», - уточнив головний санлікар України.

Ляшко розповів, що в такому вакцинальні у центрі будуть ставити кілька маніпуляційних столів, будуть призначені медичні працівники. Також будуть стояти стільці до листа в чергу до і після щеплення.

«Щоб не було жодного скупчення. Усе це прописано в алгоритмі. Ми кажемо, що у нас буде два вакцинальні центри. З листа очікування, люди які записалися і не є в пріоритетній групі, на вихідних, щоб вакцинація не просідала, за наявності препаратів іх запрошують, наприклад, у суботу на певну годину, прийти. Півгодини і їм повинні зробити щеплення», - підсумував Ляшко.

«Це всі, які записані в листі очікування («Дії»,- ред.) по черзі, як записалися нашим контакт-центром», - сказав санлікар.

На уточнювальне запитання, чи пропонуватимуть людині ще раз вакцинацію, якщо вона відмовилася, Ляшко відповів: «Треба розуміти, є в інших країнах. Але у нас тут питання не у тому, щоб запропонувати послугу, а провакцинувати якомога більшу кількість людей, тому якщо відмовився, ми його пересунемо (на кінець - ред.) і будемо передзвонювати ще раз».