Депутат Волинської обласної ради, голова обласної організації партії «Батьківщина» Андрій Козюра занепокоєний намірами уряду закрити на Волині 300 сільських поштових відділень і скоротити понад 400 листонош. 

Про це Андрій Козюра написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ці відділення та листоноші надають послуги на дому, доставляючи пенсії, друковані видання, товари та соціальні допомоги понад 160 000 волинян, які проживають у сільській місцевості!» – пише Козюра.

Натомість уряд, за його словами, зобовязує Державну компанію «Укрпошта» переказувати пенсії на банківські картки пенсіонерам і відвідувати населені пункти двічі на тиждень за встановленим поштою графіком.

«Значить, тепер для зняття пенсій людям поважного віку доведеться їхати до міст, де встановлені банкомати або є стаціонарні банківські відділення, значна частина яких у Приватбанку і Ощадбанку також закриваються!» – резюмує депутат Волиньради.

У коментарі під дописом Козюрі генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський відповів, що «Укрпошта» проти такого «геноциду» пенсіонерів і бореться з відповідною постановою Кабміну:

«Я дуже вибачаюсь – Ви ідіот по життю чи за гроші? Ми боремось з цією постановою 277 Кабміну, ініційованою Мінсоцем та Пенсійним, щоб зберегти робочі місяця та здоров’я пенсіонерів. Чи Вам Юля раптом не ту методичку дала?» – емоційно написав Смілянський.

Очевидно, його зачепило те, що Козюра оприлюднив під постом картинку, де йдеться, що річна зарплата  генерального директора «Укрпошти»  удвічі вища від зарплати президента США.

У відповідь Козюра написав:

«Тоді чекаємо від Вас публічних заяв про ідіотизм цієї постанови чи Кабміну! Чи Ваша позиція така смілива тільки у ФБ?»

На що Смілянський, як доказ послідовності своєї позиції, навів власний допис у фейсбуці від 19 травня.

У ньому, зокрема, йдеться:

«На зустрічі з прем'єр-Міністром України Денисем Шмигалем 30 квітня було озвучено рішення, що перехід пенсіонерів на карти – це суто добровільна справа і НІХТО не має права порушувати права пенсіонерів, особливо в 96% населених пунктів України, де немає банків. Одночасно прем'єр дав доручення «Укрпошті», Міністерству соціальної політики України і Пенсійному фонду України відпрацювати зміни до Постанови 277 і вести себе пристойно, не розхитуючи ситуацію і здоров'я пенсіонерів. Прем'єр-міністр вже кілька разів наголошував на досягнутих домовленостях, і я йому за це вдячний.

Але, на жаль, не всі вміють тримати слово. Пенсійний фонд та Управління соцзахисту (хоча слово «соцзахист» тут явний тролінг пенсіонерів) за схемою «хочеш субсидію / пенсію – шуруй в банк» почали туди переводити навіть людей з інвалідністю. Коли я звернув на це увагу, сказали, що це «ексцеси на місцях». Коли ексцеси стали хвилею і такою тихою гібридною війною навіть не з «Укрпоштою», а з пенсіонерами і людьми з інвалідністю, я дав час до 17:00 сьогодні це виправити.

Але виправлення не було, тому, щоб захистити людей похилого віку (мене в школі так учили) і тисячі робочих місць в Укрпошті – наша відповідь така:

1) З сьогоднішнього дня, моїм наказом, вимикаються всі термінали сторонніх банків у відділеннях «Укрпошти». Там тепер стоятимуть тільки наші термінали. А там, де їх поки немає, можна отримати послуги через готівкові кошти. Так що, хто в селі залишився, той і обслуговує клієнтів.

2) Ми створюємо гарячу лінію (044) 354-52-73 або [email protected] для клієнтів, яких примушують до відкриття банківських рахунків і після збору інформації будемо подавати колективний позов проти посадових осіб, які порушують Конституцію та Кримінальний Кодекс України. Всі, кого примушують перейти на банк для отримання пенсій та субсидій можуть звернутися за цим телефоном або email».

 А керівник Волинської дирекції «Укрпошти» Іван Люсак зазначив:

«Волинська дирекція не планувала у 2021 році закривати відділення. Це вимушений крок у зв'язку із запровадженням постанови КМУ 277. У випадку скасування постави і надання можливості пенсіонерам (Волинська обл. – 105 тис.чол.) надалі отримувати послуги в «Укрпошті», робочі місця і відділення будуть працювати».