На очищення русла Стиру від повалених дерев, догляд за прибережною смугою з метою поліпшення гідрологічного режиму та санітарного стану річки з бюджету Луцької міської територіальної громади витратять до мільйона гривень.

Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради вже оголосив відкриті торги на платформі Prozorro для пошуку виконавця робіт. Тендерні пропозиції прийматимуть до 9 червня, аукціон розпочнеться 10 червня, повідомляє ІА «Волинські новини».

Як вказано в технічній специфікації, очищення річки буде проводитися в межах земель Луцької міської територіальної громади – водоохоронної зони та русла від вулиці Яровиця до автомобільного мосту дороги М19 через річку в Княгининку. Ділянка русла річки, на якій необхідно проводити роботи, сягає протяжністю 11 кілометрів.

Роботи включатимуть видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев в умовах ускладненого середовища зі збиранням деревини, навантаженням та вивезенням по руслу річки плавзасобами із спецобладнанням. Передбачено водолазні роботи для виймання деревини з води. В цілому планують видалити 266 дерев, після чого територію потрібно буде привести в належний стан.

При виконанні цих робіт переможець торгів повинен чітко дотримуватися природоохоронного законодавства, мати спеціалізовану техніку та персонал відповідної кваліфікації, а також дотримуватися техніки безпеки, охорони праці, необхідних природоохоронних заходів, санітарної та протипожежної безпеки, правил дорожнього руху.

Роботи з очищення Стиру триватимуть з червня до серпня 2021 року.