Тепер пацієнти Камінь-Каширської райлікарні у разі потреби мають змогу безперебійно отримувати продукт дихання, яким є кисень.

Про це пише газета Полісся.

У процесі боротьби з пандемією COVID-19 далася взнаки системна проблема, що стосується стаціонарного лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Йдеться про кисневе забезпечення закладів охорони здоров’я. Камінь-Каширська районна лікарня була однією серед таких.

А ось днями тут введено в експлуатацію нову кисневу станцію, що може одночасно забезпечити киснем 38 пацієнтів. Протяжність трубопроводу нової мережевої установки становить 400 метрів. Це дозволяє подавати кисень хворим на COVID-19 в реанімаційному, приймальному відділеннях, інфекції та травматології.

Принцип роботи нового обладнання доволі простий, але ефективний. Власна система генерації поглинає кисень з навколишнього середовища і з допомогою двох компресорів подає його під високим тиском централізованою системою трубопроводів по усій лікарні. Продуктивність станції — вироблення 85 літрів кисню за хвилину.

Киснева станція (на відміну від кисневого резервуара) є безпечною з протипожежних міркувань. Тож її розмістили в окремому нещодавно відремонтованому приміщенні.

У випадку аварійної ситуації, як то припинення електропостачання, на станції є запасні кисневі балони, які можна швидко під’єднати до мережі. До моменту облаштування в медустанові даної станції хворих забезпечували киснем за допомогою кисневих концентраторів.