Захворів на коронавірус Юрій Корнелюк у середині квітня. Хвороба протікала важко: 23 дні на штучній вентиляції легень, 80% ураження легень, медикаментозна кома. Про історію боротьби з недугою розповів Суспільному.

«Спочатку боліла спина, викликали швидку - зробили укол, а вранці стало важко дихати», – так розпочинався коронавірус у Юрія Корнелюка. Втрапив до лікарні 13 квітня із температурою 40 градусів та низькою сатурацією кисню у крові.

Діагноз «коронавірус» Юрію підтвердили у відділенні Тимчасового інфекційного стаціонару у Луцьку. Хвороба розвивалась швидко. Стан 35-річного чоловіка, який не має супутніх захворювань, погіршувався і його перевели до реанімації, ввели у медикаментозну кому. Майже три тижні був на апараті штучної вентиляції легень.

Лікар-анестезіолог Богдан Орлецький розповідає, що пацієнт був у вкрай важкому стані, мав до 80% ураження легень. Каже: «Пацієнти в такому стані, з великим ураженням легень, після того, як вони потрапляють на ШВЛ, дуже рідко з того виходять».

Юрія Корнелюка прооперували. Чоловік досі з пов’язкою на шиї - наслідки хірургічного втручання. Зараз Юрій лікується вдома. Щоб швидше відновитися, чоловік щодня займається на тренажерах на свіжому повітрі.