У понеділок, 7 червня, єдиний працівник кіностудії «Волинь» режисер Олександр Савчук отримав попередження про звільнення від Волинського обласного науково-методичного центру культури. У зв’язку з цим під загрозою опинилася і діяльність усієї кіностудії «Волинь». Утім уже 11 червня Олександр Савчук зненацька отримав наказ про поновлення на посаді.

В деталях цієї історії розбиралися кореспонденти ГІТу.

Режисер кіностудії «Волинь» Олександр Савчук прокоментував ситуацію зі своїм звільненням і раптовим поновленням на посаді:

Станом на сьогоднішній ранок я перебував у стані звільнення. Але вранці моє керівництво переглянуло звільнення, обставини змінилися, вийшов наказ про поновлення на роботі, тобто звільнення вже не актуальне. В обласній раді вивчили питання і знайшли нормальні шляхи вирішення цієї проблеми. Тобто Кіностудія «Волинь» продовжує працювати в штатному режимі… Моє звільнення – це не випадковість. Це був такий наказ про оптимізацію. Бо зараз культура перебуває в стані, коли вже вона вимагає реформування. І дійсно, в тому стані, в якому вона існує, вона не може існувати. Вона має шукати певні шляхи реорганізації. І це була невдала така спроба. Чомусь почали з кіностудії… Усі три роки я перебуваю в стані готовності до будь-чого. А коли я отримав попередження про звільнення, я був спокійний, бо знав, що все закінчиться добре. Я відчував підтримку людей, і не сумнівався в нормальному вирішенні цього питання… Я не можу називати певних прізвищ, хто допоміг, бо це перемога громади. Жодних прізвищ ви не почуєте.