У неділю, 20 червня, в Луцьку відбулися традиційні змагання зі спортивної ходьби «Луцька десятка».

Дорослі атлети долали дистанцію 10 км, у той час як юніори змагалися на п’ятірці.

Як і минулого року, змагання серед чоловіків виграв Віктор Шумік (42.38 хв), хоча старт дався складніше. Нагадаємо, що в травні Шумік виступав на командному чемпіонаті Європи, а 6 червня в Сумах став срібним призером чемпіонату України.

Другим фінішну лінію перетнув ще один учень Володимира Яловика Андрій Марчук (43.28 хв), а третім був вихованець Валентини й Олени Борисюк Дмитро Медведюк (45.39 хв).

У змаганнях серед жінок минулого року боротьба за перемогу точилася між Оленою Собчук і Марією Сахарук. Цього року Олена не виступала, а Марія так і не зустріла конкуренції від суперниць і мусила долати дистанцію у гордій самотності. Вона впевнено перемогла з часом 44.29 хв.

Нагадаємо, що учениця Валентини Борисюк в травні виконала олімпійський норматив на 20 км і в топлисті сезону посідає найвище місце серед українок.

«Виступати щороку на «Луцькій десятці» – це вже традиція, – говорить Марія Сахарук. – Я почала це робити ще з 2013-го: спочатку йшла п’ятірку, потім перейшла на десятку. З кожним роком вдосконалювалася. Цього разу не було конкуренції, результат показала на дев’ять секунд гірший, ніж у 2020-му. Добре йти, коли є компанія. Самій сумно. Ще й два дні тому була вакцинація, і вона дала своє. Було тяжкувато. Попереду в нас збір у Киргизстані, там продовжимо підготовку до Олімпійських ігор».

Змагання зі спортивної ходьби на 5 км у юніорській віковій категорії виграли учні Олени й Валентини Борисюк Валерія Шоломіцька (23.14 хв) і Тарас Корецький (20.51 хв).