Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Президент Володимир Зеленський з нагоди Дня Конституції України присвоїв почесне звання «Заслужений художник України» художниці, викладачеві Луцької художньої школи Тетяні Степанівні Ядчук-Богомазовій.
Відповідний указ президент підписав 29 червня.
Президент нагородив орденами і медалями, присвоїв почесні звання великій групі українців. Як йдеться в указі, їх відзначено «за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України».
Довідково. Ядчук-Богомазова Тетяна Степанівна – митець прикладного та декоративного мистецтва, працює в галузі тканого та розписного текстилю (гобелен, міні-гобелен, холодний, гарячий батік), член Національної Спілки художників України (1992).
Народилась 1961 р. в с. Бобли Волинської області. У 1980 році закінчила Закінчила Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша, у 1987 році – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, відділ текстилю. Педагоги: І. Боднар, О. Мінько, Н. Дяченко-Забашта, Т. Печенюк. З 2006 року Тетяна Ядчук-Богомазова працює викладачем композиції, рисунку, живопису в Луцькій художній школі.
Творчий набуток художниці становить десятки оригінальних творів, які за тематикою, архітектонікою та колірною побудовою відзначаються вишуканістю й тонкою емоційністю. Талант і майстерність художниці були не тільки помічені, але й одержали найвище визначення в Україні та за кордоном.
З 1988 р. Тетяна Ядчук-Богомазова – учасниця обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок.
Вона – учасник наймасштабніших арт-проєктів: «Декоративне мистецтво України кінця ХХ ст. 200 імен» Київ 2002 р.; «Сучасне декоративне мистецтво України» Париж, Франція 2004 р.; «Всеукраїнське трієнале художнього текстилю» Київ 2004 р. …. 2016 р. Учасниця Львівських імпрез: Бієнале експериментального текстилю, що проходить під назвою «Текстильний шал», виставки міні-текстилю та традиційного текстилю.
Художниця бере участь у виставках «Скіфія», що відбувається у Херсоні; пленер-симпозіум «Верстати-ткацькі-ковари»; «Бієнале текстилю з льону» м. Кросно, Польща та «Екологічний ракурс» с. Яворів Івано-Франківської обл.
За плечима мисткині – також персональні виставки в Луцьку (1996, 1997, 2004, 2005, 2010, 2011, 2016, 2021 рр.), у Києві (1996 р.), у Вроцлаві, Польща (1998 р.), у Львові (2012 р.).
©2024 uaGit
Коментарі