У Волинській єпархії Української православної церкви Московського патріархату заявили, що священник у жіночому одязі, якого зазнімкувала боді-камера поліцейського, не є настоятелем жодного храму у Копачівській громаді. Мовляв, він вже давно заштатний священник.

Однак інтернет-видання «Район.Рожище» довело, що лише два тижні тому він отримував нагороду з благословення найвищого церковного керівництва.

Щойно журналісти оприлюднили цю інформацію, як із офіційного сайту Волинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату зникло повідомлення про нещодавнє свято у храмі Копачівського благочиння, під час якого священник, якого нещодавно затримали у жіночому вбранні, отримав високу церковну нагороду.

Нагадаємо, поблизу Рожища поліцейські затримали священника у жіночому одязі. Його пояснення записала нагрудна камера правоохоронця. У поліцейських підозру викликав автомобіль, який стояв при дорозі, адже на території області часто виявляли закладки з наркотиками. Недалеко від авто правоохоронці виявили чоловіка, вбраного у жіночий одяг. Виявилося, що це – настоятель одного з храмів УПЦ (МП) у Копачівській громаді. На чоловікові були лосини, жіноча кофта та балетки. Також він одягнув одноразові рукавиці. Правоохоронцям він не змін пояснити, що робить у такому вигляді біля дороги.

Прессекретар Волинської єпархії УПЦ (МП), протоієрей Віктор Аніпко у коментарі журналістам заявив, що затриманий священник вже давно є заштатним отцем через психічне захворювання.

З етичних міркувань редакція не назвала імені священнослужителя, про якого йдеться. Однак журналісти перевірили його причетність до храму у Копачівській громаді.

На офіційному сайті Волинської єпархії УПЦ МП була публікація за травень 2021 року, де священника, про якого йдеться, називають очільником храму в одному із сіл Копачівської громади.

На уточнювальне запитання про те, хто нині є настоятелем цього храму, прессекретар не зміг дати відповіді, пославшись на те, що лише недавно виконує обов'язки на посаді. Це також неправда: Віктора Аніпка призначили прессекретарем два роки тому – у травні 2019 року.

Згодом повідомлення повідомлення про свято у храмі Копачівського благочиння, під час якого священник, якого нещодавно затримали у жіночому вбранні, отримав високу церковну нагороду,  із офіційного сайту Волинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату зникло.