Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру зможе подавати до суду позови про конфіскацію земельних ділянок.

Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко, пише OBOZREVATEL

По-перше, конфіскувати ділянку можуть у разі порушення вимог щодо граничної площі земель сільськогосподарського призначення, які можуть бути у власності однієї особи. Про це Лещенко заявив під час години запитань до уряду на засіданні Верховної Ради у п’ятницю, 2 липня.

По-друге, конфіскація можлива у випадках, коли власник був зобов'язаний відчужити її (купівля-продаж або дарування) відповідно до закону, але ділянка не була відчужена.

За його словами, також в Україні проводитимуть перевірки, які визначають особу набувача земельної ділянки та встановлюють кінцевого бенефіціарного власника – юридичної особи.

Міністр аграрної політики наголосив, що також будуть перевірки покупців землі на належність до переліку осіб, пов'язаних із провадженням терористичної діяльності та людей, проти яких були запроваджені спеціальні економічні заходи та санкції.

За результатами перевірки нотаріус зобов'язаний скласти відповідний протокол, де зазначається інформація про відповідність або невідповідність вимогам земельного кодексу та рішення, яке ухвалено за результатами перевірки. У разі виявлення порушень відповідний орган буде звертатися до суду про конфіскацію відповідної земельної ділянки, – резюмував Лещенко.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня втратив силу мораторій на продаж землі сільгосппризначення, а отже її дозволять купувати й продавати. Поки що купувати ділянки зможуть лише фізичні особи – громадяни України. Максимальний розмір земельної ділянки – 100 га на людину.