Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У середу, 7 липня, уряд на черговому засіданні виділив кошти на придбання науково-дослідного судна – криголама для українських антарктичних експедицій.
Про це інформує ІА УНН.
Гроші виділяють у межах перерозподілу деяких видатків держбюджету, передбачених МОН на 2021 рік. Конкретна сума не вказана.
Океанографічний криголам, кажуть у МОН, дозволить українським вченим після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а у перспективі – працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах Океану.
Наявність власного судна також, як очікується допоможе розв’язати логістичні проблеми на станції «Академік Вернадський», дістатися якої можна лише морським шляхом і тільки в короткий період антарктичного літа, коли океан навколо не скутий кригою. Для доставляння річних і сезонних експедицій, вантажів Україна поки що змушена щороку фрахтувати іноземні судна.
Рішення уряду має затвердити комітет Верховної Ради з питань бюджету, після чого наступним кроком є придбання судна.
Торік, коли пандемія COVID-19 тільки почалася, учасники 25-ї Української антарктичної експедиції надзвичайно складно діставалися станції. Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-ї УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з Президентом України, то на його запитання, що потрібно найбільше, учасники експедиції не роздумуючи відповіли: власний криголам. Володимир Зеленський наголосив, що держава зробить для цього все необхідне, поставив завдання Офісу Президента та Уряду разом напрацювати рішення. Сьогодні це рішення є. Воно дає зелене світло для купівлі судна. Ми дуже вдячні Президентові та Урядові й сподіваємося на подальшу підтримку народних депутатів – членів бюджетного комітету ВРУ, – підкреслив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Хоч не вказано ані суми, яку планують виділити на закупку судна, ані назви самого судна, у Національному антарктичному науковому центрі та МОН оприлюднили інформацію, що наразі є «унікальна можливість придбати британське науково-дослідне судно», адже такі судна з'являються на ринку раз на 15-20 років.
Так, у березні стало відомо, що корабель постачання і криголам RRS «James Clark Ross» Британської антарктичної місії (BAS) буде продано наприкінці антарктичного сезону 2020/2021 років, після 30-річної служби. Тож, може йтися саме про нього.
Судно RRS «James Clark Ross» було побудоване суднобудівниками Swan Hunter у Великій Британії і спущене на воду у 1990 році. Він обладнаний набором лабораторій та лебідних систем, що дозволяє розміщувати наукове обладнання на кормі або у середній частині корабля.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі