У неділю, 15 серпня, у Шацькій громаді на території центрального пляжу села Світязь відбувся Фестиваль світязького пончика.

Про це повідомляє Центр розвитку громади Шацької селищної ради на своїй сторінці у фейсбуці.

Це свято відбувається втретє і стало традиційний як для місцевих мешканців, так і для гостей Шацького краю.

Розпочали свято з традиційного ярмарку, де місцеві господині пропонували пончики всім охочим поласувати місцевим делікатесом. Якої начинки тут лишень не було: чорниця, ожина, згущене молоко,мак, сир, вишня… Всіх смаків годі й назвати. Останнім часом популярними є пончики з лохиною. А для тих, хто не любить солодке, пончикістки приготували пиріжки із сосисками чи м’ясом.

Особливо креативні господині красиві композиції з пончиків. Організатори запросили гостей на гостину до бабусі: встановили фотозону в стилі бабусиної оселі.

Музичні дарунки звучали від колективів «Молодички» та «Отамани , тріо «Мальви» й «Хвилі Світязя». Радували співом Богдан Лукашук, Марія Слюсарук, Леся Рабчевська, Вікторія Ягодинець, Оксана Цевух, Богдана Корнелюк, Микола Регещук, Надія Слюсарук, Ніна Вирович та Галина Хом’як.

Прибув привітати світязян і Андрій Мигуля, який подарував музичні дарунки у дуеті з Іриною Корнелюк, а також залучив до участі у фестивалі колектив «Жайвір».

Співочі композиції переплели розважальними конкурсами для публіки. Тут жінки годували пончиками чоловіків, охочі спритники могли вгадати смак пончика. Усі пончикістки, які зареєструвалися попередньо до участі, взяли участь у розіграші велосипеда. Подарунок отримала Ольга Скрипка з Шацька.

Родзинкою вечора став виступ заслуженого артиста естрадного мистецтва України Сергія Скулинця, який запалював публіку, дарував емоції та відчуття свята в душі.