Луцькі депутати підготували звернення до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, аби розв'язали проблему із забрудненням повітря викидами Гнідавського цукрового заводу.

Про це йшлося 6 серпня під час позачергового засідання сесії Луцької міської ради, на якому розглянули проєкт рішення «Про звернення щодо розв'язання екологічної проблеми Луцької міської територіальної громади та прилеглих до неї населених пунктів, пов’язаної із забруднення атмосферного повітря промисловими викидами від діяльності ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», – пише ІА Волинські новини.

Чорний дим з труби, розташованої на території цукрового заводу, видно здалеку. Щоранку мешканці прилеглих мікрорайонів стирають з припаркованих автівок кіптяву і бояться уявити, чим дихають вони самі та їхні діти. Натомість звернення до місцевих контрольних органів не дають ефекту – завод і далі використовує мазут як пальне. Тож на території міста почали збір підписів мешканців з проханням вплинути на ситуацію.

У зв’язку з ігноруванням проблеми цукровим заводом депутати громади вирішили звернутися до міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Як нагадали, протягом останніх трьох місяців 2021 року тисячі мешканців Луцька, району Вересневе, ДПЗ та прилеглих населених пунктів потерпають від викидів в атмосферне повітря, спричинених роботою котельні ПрАТ «Гнідавський цукровий завод». Люди вимушені вдихати їдкий чорний дим від роботи котельного обладнання заводу. На рослинах, будівлях, припаркованому в житловому районі транспорті мешканці спостерігають сажу від викидів котельні.

На жаль, проведені позапланові перевірки діяльності підприємства головним управлінням держпродспоживслужби у Волинській області та державною екологічною інспекцією у Волинській області не призвели до позитивного результату. Перевищень допустимого рівня викидів у період перевірок не було виявлено.

Вважаємо, що заходи державного контролю є неефективними, проведені в період, коли котельне обладнання працювало не на повну потужність та на альтернативному пальному (природний газ), не утворюваних шкідливих викидів, а діяльність підприємства призводить до забруднення довкілля та, як наслідок, збільшення захворюваності, адже мешканці району масово скаржаться на погіршення стану здоров’я внаслідок викидів підприємства ПрАТ «Гнідавський цукровий завод». Громадяни масово звертаються до міської ради, на урядову гарячу лінію зі скаргами, – наголошено у зверненні.

Незабаром розпочнеться сезон цукроваріння та відновиться робота підприємства на повну потужність, що призведе до погіршення ситуації зі шкідливими викидами.

Тому, на думку депутатів, міністерство має взяти це питання на контроль та вжити невідкладних заходів щодо усунення порушень цукровим заводом природоохоронного законодавства, що призводять до забруднення атмосферного повітря, погіршення соціального добробуту, здоров’я та самопочуття населення.