Торік найбільші площі уражень капусти капустяною попелицею спостерігалося у Волинській, Закарпатській та Одеській областях – до 27% рослин.

Про це пише agrotimes.ua з посиланням на журнал «Плантатор».

«Капустяна попелиця за помірного теплового режиму протягом вегетації інтенсивно розвивалась і шкодила в усіх областях країни, – уточнює в статті Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук. – Через інтенсивні опади на 22–50% обстежених площ спостерігався слабкий та середній розвиток попелиць на ранньостиглій капусті на 6–16, максимально 27% рослин у Волинській, Закарпатській та Одеській областях».

За словами дослідниці, чисельність цих шкідників значно коливалася залежно від періоду обліку і регіону: від 10–18 екз. на головку ранньої і до 30 екз. на рослину пізньої капусти.

«Враховуючи високі репродуктивні можливості фітофага, за умов доброї перезимівлі яєць, ранньої весни поточного року й помірно вологої погоди влітку, існує ймовірність утворення осередків з підвищеною чисельністю попелиць повсюди. Чисельність попелиць значною мірою корегуватиметься діяльністю ентомофагів (кокцинеліди, личинки золотоочки)», – спрогнозувала Ксенія Баннікова.