1 жовтня з Волинського обласного перинатального центру виписали звільнену з російського полону військову медикиню з Рівненщини Мар'яну Мамонову та її новонароджену доньку.

В медзакладі матір та дитина пробули сім діб. Обоє почувають себе добре, – розповіла Суспільному керівниця перинатального центру Ірина Горавська.

Під час виписки, Маряна розповіла, що дуже вдячна усім, хто був залучений до звільнення 215 бранців з російського полону та медикам, які їй допомагали в Донецьку, Чернігові та Луцьку.

"Важко було перебувати в Оленівці, чути, що ми Україні не потрібні. Хвилювалася, щоб не родити дитинку там, хоча 99% того було, що я мала там родити. Але коли я приїхала на Україну – все, я заспокоїлась, вдома", – каже Мар'яна.

Новонароджену доньку медикиня назва Анею. Каже: ім'я дитині придумала вже після пологів. До цього була переконана, що вагітна хлопчиком.

"Стать дитини, чесно кажуть, мені була байдужа. Я просто чекав їх обох на нашій землі. Мені було дуже важливо, щоб вона народила в нашій країні – це найголовніше. І щоб народила здорову дитину", – розповів чоловік Мар'яни Василь.

На виписку до перинатального центру приїхали родичі подружжя, їхні знайомі та друзі. Приїхала привітати Мар'яну ще одна колишня військовополонена Анастасія Чорненька. Каже: жінки підтримували одна одну у полоні.