Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
У Луцькому геріатричному пансіонаті оселилися 20 людей з Вовчанського геріатричного пансіонату. Переселенців доправили до Луцька після деокупації українських територій на Харківщині.
Про це розповіла Суспільному директорка Луцького пансіонату Алла Гнатюк.
З її слів, у Луцьку евакуйованих забезпечили житлом, одягом, засобами гігієни та повноцінним харчуванням.
«Вони були під окупацією, приїхали голодні, холодні, непомиті. Ми їх помили, надали меддопомогу, психологічну допомогу», – говорить Алла Гнатюк.
Нині Луцький геріатричний пансіонат переселений, вільних місць немає. В закладі проживають 178 мешканців, з них 48 – переселенці.
Вірі Пагнюк, яку евакуювали з Харківщини в Луцьк, – 69 років. Жінка розповіла, що пансіонат у Вовчанську розташований неподалік кордону з Росією.
«П'ятиповерхівку розстріляли, людей повбивали, страшне робиться. М'ясокомбінат, не робив, його теж розбили. Двоповерхівку розбили, школу теж зачепили, розбили», – розповідає переселенка.
Зі слів психологині Луцького геріатричного пансіонату Лариси Кусик, евакуйованим людям зараз насамперед потрібно адаптуватися до нових умов.
«Вони мають проблеми з психікою, роздратовані, нервові, є схильність до агресивної поведінки. Будемо проводити також патріотичну пропаганду», – говорить психологиня.
©2024 uaGit
Коментарі