У місті Буча Київської області в понеділок, 3 жовтня, проведуть в останню путь керівника 40 бригади тактичної авіації, полковника ЗСУ Михайла Матюшенка, який загинув у повітряному бою в небі над Чорним морем 26 червня.

Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Михайло Юрійович – мешканець Бучі. Він народився 8 січня 1961 року.

«Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній. Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку. Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний «Дід» – передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: «Привидів Києва» очолював льотчик з Бучі», – пише Федорук у фейсбуці.

Із приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із «Київських привидів» поверталися живими.

«В одну із ночей Дід кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили!», – згадують один з епізодів побратими.

Коли Дід дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, він ухвалив рішення посилити південний та східний фронти. Так почалася нова операція.

«Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали. Сьогодні він їде додому, в Бучу. Прощання відбудеться в понеділок, 3 жовтня о 14 годині, на Алеї Героїв у Бучі – на цвинтарі по вулиці Депутатській, 1», – повідомив міський голова Бучі.