Строковик-нацгвардієць із села Велимче, що на Волині, у березні разом із товаришами дістав після ракетного обстрілу на Дніпропетровщині чоловіка з-під завалів, який стікав кров'ю. Тим самим вдалося врятувати постраждалому життя.

Про цей випадок розповіли у Національній гвардії України.

Одного березневого ранку ворожа ракета влучила у критичний об’єкт інфраструктури на Дніпропетровщині, що біля охоронного пункту, усередині якого були цивільні працівники. За сигналом «тривога», на жаль, вони не встигли дійти до укриття, але на щастя, поруч був розташований пост Національної гвардії України.

Солдат строкової служби з позивним «Волинь» разом з товаришами ніс службу на цій території. За сигналом «ракетна небезпека» вони негайно прямували до укриття. На жаль, цивільна охорона не так спритно відреагувала на засторогу, і сталось найстрашніше: ворожа ракета влучила поряд, і один з охоронців опинився під завалами.

Попри небезпеку, бійці НГУ негайно зайнялися розбором завалів, щоб врятувати постраждалого чоловіка.

Той березневий ранок довів: завдяки злагодженим та професійним діям гвардійцям вдалося врятувати життя чоловіку, який потрапив під завали через ракетний обстріл міста.

«Ще б декілька хвилин, й він загинув би від великої крововтрати. Умілими та рішучими діями гвардійці вчасно надали першу домедичну допомогу, заштампувавши й перебинтувавши голову охоронця», — розповів черговий лікар машини «швидкої допомоги».

«Я діяв інтуїтивно. Нам багато разів розповідали, як зберегти людині життя, тим паче поранений був без свідомості», — коментує «Волинь», і каже, що не впорався б без побратимів, які допомагали доставити тіло, надавати допомогу та евакуювати пораненого.

Ділиться, що після завершення війни підпише контракт у частині, яка ближче до рідної домівки й стверджує:

«Україна — то держава стійких людей. Не варто недооцінювати навіть солдат строкової служби».