Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
15-річна школярка із Луцька Аліна Сичук створила експериментального робота-аватара.
Суспільному винахідниця розповіла: діюча модель пристрою рятуватиме життя саперам, які нині розміновують українські території.
Робота дівчина розробила разом із батьком – викладачем Луцького технічного університету Віктором Сичуком, який також викладає в Малій академії наук.
Робот виготовлений з простих матеріалів, каже Аліна:»ми рухаємо рукою своєю, а віддалений майбутній робот він виконує всі дії, які ми робимо рукою. Тобто цей робот буде під’їжджати до якоїсь міни або випадково, навіть, може на міну натрапити і вибухати».
Перш ніж приступити до роботи, каже Віктор Сичук, радилися із військовими та саперами. Вирішили розробити робот-аватар для розміновування одного виду мін.
«Є такі міни, які не можна перенести, бо вони детонують. Коли сапер підходить до цієї міни, то вона може спрацювати за метр-два. Цей робот бере вибухівку, до вибухівки під’єднано два дротики. Він ту вибухівку біля міни впритул ставить», – пояснює Віталій Сичук.
Під час розміновування українських територій фахівці застосовують телескопічну чотириметрову штангу, розказав Суспільному волинський піротехнік Віталій Гаврилюк. З його слів, робот-аватар допомагатиме їм у майбутній роботі.
«В нашій практиці попадаються вибухонебезпечні предмети, до яких самому саперу без відповідного засобу захисту небезпечно підходити. Тому цей робот був би дуже актуальним в плані того, щоб доставити вибухівку і знищити цей предмет на місці», – каже сапер.
Орієнтовна вартість майбутньої моделі робота – орієнтовно 15 тисяч гривень. Зі слів Аліни, щоб здешевити модель – більшість деталей зробили із пластику.
Експериментальну модель робота аватара батько та донька подали на європейський конкурс. Після цього планують зробити діючу модель, яка допомагатиме військовим у розміновуванні української території.
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі