На вході у Буянівську гімназію встановили меморіальну дошку випускнику закладу Павлу Синов’яту, який героїчно загинув, захищаючи рідну землю.

Про це повідомляє Торчинська громада Волині.

Урочисте відкриття меморіальної дошки відбулося 18 листопада. На нього прийшли рідні та близькі Павла, очільник громади Юрій Кревський, представники селищної ради та гімназії, односельчани та школярі.

Присутні, схиливши голови в хвилині мовчання, віддали данину шани світлій пам’яті Павла Синов'ята та всіх воїнів, загиблих у боротьбі за свободу, територіальну цілісність та єдність України.

Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано мамі та сестрі Героя.

«Ми вдячні Павлу і всім воїнам, що захищали й зараз боронять нашу рідну країну. Нехай ця меморіальна дошка нагадує наступним поколінням про героїчний вчинок Павла, а пам’ять про Героя України назавжди залишиться в серцях жителів нашої громади», – зазначив у промові селищний голова Юрій Кревський та подякував мамі, що виховали вірного та мужнього сина своєї країни.

Галина Кучер, староста с. Буяни вручила мамі Героя ікону.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Юрій Рудь освятив пам’ятний знак, до якого усі присутні піднесли квіти.

Довідково.

Павло Синов’ят  народився 30 червня 1998 року, навчався в Буянівській школі з 2004- 2013 роки, любив грати теніс, шахи, футбол, мав багато призових відзнак з цих видів сорту.

У 2013 році вступив у Локачинську філію Оваднівського професійного ліцею і здобув професію тракториста-машиніста  сільськогосподарського виробництва категорії “ А”, “ А2”, “ В”. У 2016 році закінчив навчання.

Після закінчення ліцею пішов працювати на завод “ Кромберг енд Шуберт”, а в 2019 році був призваний на службу до лав Української армії, по завершенню служби повернувся працювати у “ Кромберг енд Шуберт”.

Павло був мобілізований до Збройних сил України для захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави 22 квітня.

Загинув 22 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання.