У кремлі планують ліквідувати самопроголошеного президента Білорусі олександра лукашенка, аби  отримати контроль над його військом.

Про це повідомляють аналітики Інституту Роберта Лансінга (Robert Lansing Institute, RLI), передає УНІАН

За інформацією аналітиків, джерела у російському військовому керівництві підтвердили, що кремль вже ухвалив рішення про ліквідацію лукашенка.

росія планує представити сфабриковані докази "причетності України та Польщі під керівництвом розвідки НАТО" до вбивства лукашенка, навіть якщо замах буде невдалим. Ця ситуація формально стане приводом для подальшої участі білоруських військ у війні проти України.

Військова розвідка рф найближчими днями може спробувати опрацювати сценарій або з замахом на президента Білорусії олександра лукашенка, або з його імітацією. Метою цієї операції стане залякування білоруського диктатора, спонукаючи його віддати наказ про вступ у війну на боці росії.

В ГРУ вже опрацьовують сценарій вбивства лукашенка в ході операції. Передбачається, що його крісло тоді займе чинний генеральний секретар ОДКБ станіслав зась - уродженець Чернігівської області, який повністю лояльний до рф.

Аналітики не відкидають, що росія хоче об'єднати дві армії під своїм єдиним командуванням. Тоді лукашенко втратить можливість керувати країною. Наразі існує великий ризик того, що диктатор втратить свою посаду, а його місце займе маріонетковий зась.

"росія, швидше за все, влаштує збройні провокації в Білорусі, щоб підштовхнути Лукашенка до вступу у війну. Але страх втратити владу залишиться для нього головною перешкодою на шляху до цього кроку. Останні повідомлення від джерел у москві підтверджують попередні висновки аналітиків інституту на користь драматичного сценарію для олександра лукашенка", – резюмують аналітики.