Рятувальники перевіряють стан пічного опалення щотижня. Людям пояснюють, як правильно користуватися печами та грубами.

Про це розповів Суспільному провідний інспектор Державної служби надзвичайних ситуацій Волині Іван Головатчук.

Цього тижня рятувальники перевіряють справність та безпеку пічного опалення у Луцькому районі.

У селі Цеперів Боратинської громади живе родина, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Господарка Марія Денисюк піч використовує і для приготування їжі, і для обігріву приміщення.


У будинку Миколи Себринського під час огляду інспектор ДСНС виявив порушення. Рятувальник Іван Головатчук каже: відсутній металевий лист перед топкою до печі, що може спричини пожежу, коли випаде жар загориться килимове покриття. Господаря оселі за таке порушення не штрафують, він обіцяє все виправити.


Найскладніше підготуватися до зими самотнім літнім людям, – говорить соціальна працівниця Раїса Левчук. Її підопічна пенсіонерка Ольга Гілєвич палить піч, що працює на газі. Правил пожежної безпеки, – каже жінка, – дотримується. Додає: перед початком опалювального сезону приходили газовики, перевірили правила експлуатації.


Катерина Ховайло — мама трьох дітей. Жінка опалює будинок твердопаливним котлом, але в домі є й грубки. Каже: їх розпалюють, коли вимикають електроенергію, щоб прогріти хату.


Під час цього рейду рятувальники виявили типові порушення, – каже інспектор Державної служби надзвичайних ситуацій Іван Головатчук.

«Відсутній металевий лист, несвоєчасно очищуються печі та грубки від сажі, електропроводка проходить по горючій основі або використовуються скрутки на шляхах», – говорить рятувальник.

Зі слів начальника відділу ДСНС в області Сергія Денисюка, з початку року на території Луцького району трапилося 248 пожеж у житлових будинках, під час яких загинуло 13 людей. Основною причиною пожеж є коротке замикання і куріння в стані алкогольного сп’яніння в ліжку, – каже рятувальник Іван Головатчук.