На Волині реалізовують проєкт будівництва шелтерів.
Про це йдеться на сайті Волинської ОВА.
Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко у середу, 30 листопада, на запрошення керівника компанії «Сімейна Фортеця» Олександра Князєва завітав оглянути проєкт будівництва шелтерів неподалік Луцька.
Як відзначив Юрій Погуляйко, оглянувши як відбувається процес від початку до кінця, був приємно вражений, що в будиночках передбачено все до найменших дрібниць: від комунікацій, матеріалів ззовні до меблів, побутової техніки, посуду тощо всередині.
Своєю чергою Олександр Князєв, який також є засновником фонду «Дем’янове диво», розповів, що реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці з благодійними фондами США, які вирішили допомогти Україні. Сьогодні під час нашої зустрічі був присутній й представник групи донорів із США Марк Йанг (Marc Young), який також позитивно відзначив проведену роботу. Окрім цього, додав, що донори задоволені співпрацею з фондом, бо завжди надаються чіткі звіти щодо використання грошей.
«На сьогодні донор, який фінансує допомогу для України, витратив близько 10 мільйонів доларів. І не зупиняється на цьому. Так, близько 2 мільйони доларів спрямували на проєкт будинків-шелтерів (тимчасове житло) для людей, які втратили оселі, або евакуйовані із зони бойових дій. Ми будуємо ці будиночки та співпрацюємо із партнерами з усієї країни. Наприклад, з організацією «Спасемо Україну», що займається евакуацією населення. Ми з огляду на потреби по 2-3 будиночки ставимо біля церков, здебільшого протестантських, але це не важливо. Будь-хто може подати заявку, якщо необхідне таке житло. Доставимо у будь-яке місце», - розповів Олександр Князєв.
Так, на сьогодні меморандум укладений на 92 будинки, з яких 36 вже доставили в ті регіони України, де була найбільша потреба (міста Буча та Ірпінь, а також Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області). Решта ще в роботі. На Волині планують поставити орієнтовно 15 шелтерів. Якщо буде донор, то кількість збільшать. Орієнтовно зведення одного шелтеру будівельній компанії обходиться 16 тис. доларів.
«Впевнений, такий досвід стане в нагоді і пізніше, адже таким чином можна потім будувати дитячі табори відпочинку, або ж будувати соціальне житло для пільгових категорій населення (діти-сироти)», - зазначив у дописі у Фейсбуці Юрій Погуляйко.
Попередній допис
Наступний допис
Коментарі