Під час війни найвразливіші та найбеззахисніші — діти з особливими потребами. Тетяна Дубина у Чортківській громаді опікується такою малечею й дорослими із зони бойових дій. Вона дає їм прихисток у центрі соціально-психологічної реабілітації та допомагає від своєї БО «Дім милосердя». Тут ці люди знайшли домівку, друзів, мають психологічну підтримку й фізичну реабілітацію.

У спецпроєкті «Громада діє» медіа ШоТам розповідає, як громади адаптуються до війни і вчаться допомагати собі й іншим.

Чортківська громада прихистила дітей з інвалідністю з гарячих точок. А організувала це жінка, яка сама виховує особливого сина. У своєму центрі вона допомагає малечі й дорослим відчути повноцінне життя.

15 років тому Тетяна Дубина народила другого сина — Івана. Хлопчику поставили діагноз аутизм. Тоді Тетяна створила центр допомоги для дорослих і дітей з інвалідністю.

З початком війни громада почала приймати людей з усіх куточків України. Центр прихистив вже більше 500 переселенців.

“Діти, коли до нас потрапляли сюди, зрозуміло, вони всі отримали психологічні травми. І, відповідно, діти здорові це важко переносять. Ну, а діти з особливостями — це набагато більше”, - каже Тетяна Дубина, директорка КУ «Центр соціально-психологічної допомоги»

Діти у центрі проходять соціально-психологічну реабілітацію - малюють, співають, з ними працюють логопед і реабілітолог.