Бізнесу, та й пересічним громадянам також, не доведеться платити екологічний податок на генератори. Але лише в тому випадку, якщо обсяг викидів від них не перевищує встановленої норми. Така норма становить 500 тонн вуглекислого газу (СО2) на рік. Тобто платниками екоподатку стануть лише особи, що використовують на заправку генераторів понад 200 тонн пального за рік.

Про це розповів голова податкового парламентського комітету Данило Гетманцев, повідомляє GSMinfo.

Тим самим він спростував нещодавно оприлюднену Луцькою міськрадою заяву про необхідність сплати екологічного податку всіма власниками дизель-генераторів. Адже платити чи ні цей вид податку залежить не від самого факту використання генератора, а від того, скільки шкідливих речовин він виділяє у навколишнє середовище.

Гетманцев назвав роз’яснення Луцького ГУ ДПС з приводу сплати екоподатку «непрофесійним». Нардеп наголосив, що генератори і справді за законом вважаються стаціонарними джерелами забруднення. Але платити податок за викиди вуглекислого газу в атмосферу повинні лише громадяни та суб’єкти господарювання, чиї генератори виробляють понад 500 тонн вуглекислого газу за рік. А це відповідає 200 тонн спаленого пального.

Підрахувати обсяги шкідливих викидів генератора можна за допомогою його паспортних даних. Там вказано скільки саме шкідливих речовин він виділяє у атмосферу із розрахунку на обсяг спаленого дизельного пального. Саме за цими даними можна зрозуміти, чи потрібно підприємству або приватній особі сплачувати екологічний податок

У своєму повідомлення голова податкового комітету Ради також зауважив, що на викид СО2 під час війни не потрібно отримувати жодних дозволів. Це значно полегшує функціонування бізнесу, адже працювати без генератора зараз не може жоден магазин, кафе чи перукарня. Що вже казати про великі виробництва. Та попри те, що дозволів на викиди брати не потрібно, пбізнесмени зобов’язані подавати декларації в податкову та сплачувати екоподаток у випадку перевищення встановленої норми забруднень.

Нагадаємо, позицію волинських податківців щодо екологічного податку з власників генераторів в етері ГІТу оприлюднила фахівець ДПС Волині Руслана Опейда.

До слова, після цих коментарів оприлюднена на сайті Луцькради інформація податківців зникла.