Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Не всі заклади охорони здоров’я виплатили підвищені зарплати медикам. Керівникам пропонують не скорочувати персонал чи переводити на пів ставки, а фіксувати борг і чекати «антикризового» пакету НСЗУ.
Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії Волинської облради, пишуть Волинські новини.
Зокрема, у контексті розгляду фінансових питань щодо коштів на медицину депутат облради Ярослав Матвійчук поцікавився, яка ситуація із виплатами зарплат медикам. Адже, приміром, у Володимирі наразі ситуація невтішна.
«У Володимирі в ТМО ми порахували, що після підняття зарплат додатково на рік треба понад 30 мільйонів. Це якщо все, що заплатить НСЗУ, піде на зарплати», - зазначив він.
У відповідь начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух повідомив, що ще не всі заклади розрахувалися з працівниками за новими тарифами.
«Управління охорони здоров’я моніторить стан виплат зарплат і виконання розпорядження Кабміну. За нашими розрахунками, щоб заклади вийшли на рівень таких заробітних плат, потрібно на місяць 110 мільйонів. Наразі затягнувся процес підписання договорів НСЗУ з вторинками, тож днями будемо знати детальніше, які заклади виплатили. Щодо первинки, то виплатили всі медзаклади. Щодо закладів вторинки, то станом на 10 лютого з 31 розрахувалися 17. Третинка – розрахувалися близько 10 закладів з 17-ти», – повідомив він.
Крім того, він закликав керівників медзакладів не скорочувати персонал, якщо є заборгованість із виплати зарплати.
«Є виступи міністра охорони здоров’я, що заклади не повинні скорочувати персонал чи переводити на пів ставки, а показувати цю заборгованість, і потім МОЗ із НСЗУ розглядатимуть можливість «кризового» пакету, щоб виправити ситуацію, яка складається», – зауважив він.
Депутат Ярослав Матвійчук, своє чергою наголосив, що органи місцевого самоврядування не впораються самотужки з цією ситуацією.
«Володимир, який платить реверсну дотацію, якби віддав всі видатки на розвиток, тоді, може, відсотків 70 виплатили ті зарплати після підвищень. Тобто органи місцевого самоврядування не потягнуть самі. А є громади, які ще в гіршій ситуації, ніж наша», – резюмував посадовець.
Попередній допис
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі