Сьогодні, 9 вересня, близько 18-ї години на одній із транспортних розв’язок Луцька сталась ДТП — зіткнулись два легковики
29 серпня в Україні вшановують пам’ять загиблих захисників
Видатний український письменник, академік, державний і громадський діяч Іван Дзюба помер у вівторок, 22 лютого, у віці 90 років.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на літературознавця, політичного і громадського діяча Миколу Жулинського.
«Сьогодні вранці уві сні на 91-му році життя відійшов за межі цього земного світу унікальна людина Іван Дзюба. Одне ім’я вже говорить багато. Багато – бо це один із лідерів національно, духовного відродження другої половини ХХ і початку ХХІ століття. Передусім Дзюба – це інтелектуальний провідник і речник українського “шістдесятництва”. І я сьогодні не можу не згадати слів Ліни Костенко, яка сказала, що Дзюба – це людина, що завжди мала мужність говорити правду», – зауважив Жулинський.
Він згадав про те, як Дзюба свого часу був відсторонений від друку, від участі у літературному і громадському житті багато років, але не покинув свою творчість.
За словами Жулинського, Дзюба останніми роками мав проблеми зі здоров’ям, та все одно продовжував працювати та стежити за літературним процесом і суспільно-політичним життям.
Довідково.
Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району Донецької області. Дисидент радянських часів, Герой України, академік Національної академії наук України, свого часу був міністром культури, головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 1973 році засуджений до п’яти років ув’язнення і п’яти років заслання за свою відому працю “Інтернаціоналізм чи русифікація”, але був “помилуваний”.
Автор десятків публікацій, книг, зокрема про Тараса Шевченка, досліджень про культуру і політику. Серед останніх робіт – книга “Чорний романтик: Сергій Жадан”. Один зі співзасновників Народного руху України та учасник ініціативної групи “Першого грудня”.
26 липня 2001 року указом Президента України Л. Д. Кучми Іванові Дзюбі присвоєне звання Герой України
Наступний допис
©2024 uaGit
Коментарі