Цього року на Волині значно побільшало пожеж.  На сьогодні зафіксовано 349 пожеж, а торік за аналогічний період було 226. В основному це пов'язано зі збільшенням кількості випадків підпалу сухої трави. Внаслідок таких дій вогнем охоплено десятки гектарів площ. На Волині за спалювання сухої трави і сміття на сьогодні вже 33 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 16 з них працівниками служби ДСНС. Крім рятувальників накладати штрафи за спалювання сухостою також можуть Державна екологічна інспекція, правоохоронці та працівники лісових господарств. Тільки свідомість і штрафи можуть зменшити димову завісу над населеними пунктами області, - зазначив речник ГУ ДСНС у Волинській області Володимир Нестеров  в етері телеканалу ГІТ 21 березня. 

Законодавчо вже визначено, що спалення сухої трави розглядається в цей час як диверсія.  Відповідні матеріали від ДСНС направили в усі громади краю. Рятувальники вже зверталися навіть до священнослужителів, аби вони пояснили парафіянам, що палити суху траву, листя і сміття заборонено. Рятувальники використовують велику кількість методів, аби достукатися до свідомості людей.  Але рівень свідомості громадян дуже низький, - бідкаються у 101.  Відтак у службі і надалі будуть проводити рейди з метою виявлення порушників, а найбільших з них притягувати до відповідальності. В ДСНС кажуть, що не ставлять за мету притягнути до відповідальності пенсіонера чи пенсіонерку похилого віку, який у себе на присадибній ділянці  чи біля хати вирішив спалити оберемок листя:

"Ми розуміємо, що це не є кримінальним злочином. І таких людей ми спочатку попереджаємо, просимо загасити вогонь. Я говорю про ці 33 особи, яких ми оштрафували. Це люди, які спричинили пожежі, де вогонь знищив господарські будівлі, житлові будинки і перекинувся на величезні площі на десятки гектарів.  І треба було залучати службу 101. З такими громадянами будемо вести найжорстокішу боротьбу!", - наголосив Володимир Нестеров