Українські маунтинбайкери Яна Беломоіна та Олександр Гудима вибороли медалі на турнірі в словенській Вртойбі. Обидвоє змагалися в елітній категорії в дисципліні крос-кантрі, і для обох ці нагороди стали першими в 2022 році.

Про це повідомляє Суспільне.

Яна Беломоіна з Волині завоювала "срібло", поступившись близько хвилини господарці змагань і переможниці Кубка світу-2013, словенці Тані Жакель, та випередивши чешку Карлу Штепанову.

Гудима ж здобув "бронзу". Його обійшли італієць Надір Колледані та австрієць Ґреґор Раґґл. Українець зумів вибороти місце на подіумі, менш ніж на пів хвилини випередивши досвідченого італійця Даніеле Брайдота. Для 19-річного Олександра це перша міжнародна медаль на дорослому рівні.

Обидва спортсмени після змагань подякували за "підтримку з усього світу" в "такий важкий період" для українців.

Маунтинбайк. Вртойба, Словенія. Крос-кантрі (еліт)

Жінки

  • Таня Жакель (Словенія) 01:22:56
  • Яна Беломоіна (Україна) 01:23:54
  • Карла Штепанова (Чехія) 01:26:55

Чоловіки

  • Надір Колледані (Італія) 01:20:30
  • Ґреґор Раґґл (Австрія) 01:20:55
  • Олександр Гудима (Україна) 01:21:09

Беломоіна, як і багато інших українських спортсменів, виступала за усунення російських спортсменів від міжнародних змагань, та емоційно відреагувала на критику з боку колег із РФ за таку позицію.

"Нас називали братами, але якоїсь миті ви перетнули межу! Почали вбивати людей, наче в комп'ютерній грі! – написала тоді українка. – Якщо ваш президент Путін цінує вас і ваших спортсменів, він має зупинитися! Але як ми бачили впродовж багатьох днів, він просто вбивця! І йому байдуже на ваші й наші життя! Це боляче... боляче, що в один момент ми стали ворогами одне для одного. Але! Це не Україна руйнує ваше мирне життя, це ваша влада нищить нашу батьківщину! Багато людей вмирає щодня, тому що наші люди роблять усе для того, щоб зупинити війну".

1 березня Міжнародний союз велосипедистів (UCI) заборонив будь-яку участь російських і білоруських спортсменів, а також команд із цих країн, у змаганнях.