Після перебування російських військових на Сумщині у селі Білка було виявлено залишки хімічної зброї — зарин та інші речовини.

Про це мер Тростянця Юрій Бова сказав в ефірі Українського радіо, передає Укрінформ.

«Ми знайшли у селі Білка залишки хімічної зброї — це зарин та інші речовини. Виявили ампули. Зараз цим займається Служба безпеки України. Можливо, цією хімічною речовиною окупанти хотіли бити чи по Києву, чи по Полтаві, чи по інших містах», - сказав міський голова Тростянця.

Він також зазначив, що за місяць, що окупанти перебували у Тростянці, вони розставили багато своїх розтяжок, заміновано чимало кладовищ, лісопосадок, паркових зон, адміністративних об’єктів.

У Тростянці над розмінуванням щоденно працюють дві групи: одна із ДСНС, інша — з військових. Вони щодня розміновують нові ділянки, але все одно ще залишаються небезпечні місця, деякі поля просто всіяні вибухонебезпечними предметами.

Як повідомлялося, 11 квітня бійці полку «Азов» заявили, що в Маріуполі російські загарбники застосували отруйну речовину невідомого походження, яку було скинуто з БПЛА. Постраждало троє людей. У них спостерігалася дихальна недостатність, вестибуло-атактичний синдром.

Секретаріат Організації із заборони хімічної зброї висловив стурбованість повідомленнями щодо застосування хімічної зброї у Маріуполі, а також інформацією про обстріли хімічних заводів на території України.

Матеріали захисту проти хімічної атаки Україні, зокрема, надала Німеччина, яка також виявила готовність долучитися до розслідування імовірного застосування такої зброї.