Радник міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини у 2016-2021 роках Іван Ліщина дав інтерв’ю щодо механізму пошуку злочинців рашистської армії та притягнення їх до відповідальності в ефірі ГІТ у проєкті «Волинь на варті. Разом до перемоги!».

 Будь-яка процедура притягнення когось до відповідальності – це досить складний процес і дещо тривалий, – прокоментував він.

Іван Ліщина також додав, що перше і головне – це збір доказів: що треба зробити швидко. Друге – встановлення осіб злочинців, встановлення їх місцезнаходження і процедура їх затримання, наскільки це взагалі можливо.

Третій етап – власне це сам суд. І тут, на мій погляд, слушна ідея, яку український МЗС підтримає – це утворення окремого спеціального міжнародного кримінального трибуналу по Україні за аналогією такого трибуналу по Руанді чи по Югославії, – роз’яснив радник міністра юстиції України.
Власне, ці кроки треба зробити і я не вважаю, що це неможливо. Це може зайняти час, це може зайняти великих ресурсів… Доводить історія: наприклад, трибуналом кримінального суду над Ейхманом – нацистським злочинцем і процеси над військовими югославськими: генералами, навіть президентами… Все можливо, – розповів Іван Ліщина.