Введені Сполученими Штатами Америки санкції змушують росію використовувати комп'ютерні чіпи від посудомийних машин та холодильників у деякій військовій техніці.

Про це на слуханнях у Сенаті в середу, 11 травня, розповіла міністр торгівлі США Джина Раймондо, пише з посиланням на Washington Post "Українська правда".

"У нас є повідомлення від українців, що коли вони знаходять російську військову техніку на землі, вона заповнена напівпровідниками, які вони дістали з посудомийних машин та холодильників", – сказала Джина Раймондо.

Нагадаємо, Раймондо нещодавно зустрічалася з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Експорт технологій із США до росії скоротився майже на 70 відсотків з моменту введення санкцій наприкінці лютого, за словами Раймондо, чий департамент курирує експортний контроль, що становить більшу частину пакету санкцій. Три десятки інших країн ухвалили аналогічні заборони на експорт, які також поширюються на білорусь.

Історія про напівпровідники отримана від українських офіційних осіб, які розповіли, що коли розкривалися захоплені російські танки, було виявлено деталі холодильників, комерційного та промислового обладнання, які, мабуть, замінюють інші недоступні компоненти.

У своєму виступі в Сенаті Раймондо також вказала на нещодавні повідомлення про те, що два російські виробники танків були змушені призупинити виробництво через брак компонентів.