Волинський митець Анатолій Бойко з Володимира представив роботу з яєчних шкаралуп, котру присвятив захисникам «Азовсталі» – бійцям полку «Азов», які нині боронять місто Маріуполь.

Про це розповів майстер у телефонному коментарі Суспільному.

Роботу волинянин виконав у традиційній техніці, а саме «обробка металом по яєчній шкаралупі». Основа композиції – це дві різьблених шкаралупи з гусячих яєць різного розміру.

Зі слів Анатолія Бойка, на верхній шкаралупі викарбуваний символ «Ідея Нації», котрий використовують бійці полку «Азов». Нижня шкаралупа розрізана на дві частини: на лівій півсфері викарбувана латинська літера N, що означає назву якогось предмета чи об'єкта, на правій – рунічний символ миру та захисту.

«Коли роблю яйця-обереги, то і читаю молитву, і прошу захисту. Думаю про тих хлопців, бо в минулому я теж воював і знаю що це таке. Такий стан душі зараз, що хотілося зробити цей оберіг на честь наших бійців», – говорить майстер.

Зверху та внизу, говорить володимирчанин, розташовані фігури ангелів як оберіг. Усю композицію митець розмістив на ювелірній смолі з бурштиновою крихтою. Анатолій Бойко зазначив, що цю роботу змайстрував не для продажу.

«Рано чи пізно війна закінчиться, і якщо буде нагода, постараюся вручити чи командиру «Азову» чи волонтерами вдасться передати для музею полку», – додав майстер.